5 úžasných přínosů citronové vody

Mnoho lidí začíná každý nový den sklenicí citronové vody. Obyčejná voda s několika kapkami citronové šťávy tak možná i pro vás představuje úplně první věc, kterou si po ránu dopřejete.

A za to od nás máte palec nahoru. Ačkoli spousta lidí startuje do nového dne sklenicí citronové vody, jen málokdo z nich ví, jaké přínosy má na naše zdraví. Vy je teď společně s námi můžete odhalit v následujících řádcích.

Proč je dobré pít citronovou vodu?

Také si každé ráno připravíte sklenici vody s citronem? Tak to je dobře! Obyčejná voda je pro naše tělo nejlepší vodou – neobsahuje v sobě žádné cukry ani jiná sladidla, vypít jí proto můžete, kolik chcete. A citrony? O těch byste měli vědět, že jsou bohatým zdrojem důležitých vitamínů i minerálních látek – například železa a draslíku.

Ptáte se, proč je citronová voda tak prospěšná pro naše zdraví? Chcete vědět, jak vašemu tělu prospívá? V tom případě čtěte dál!

1. Posílení imunitního systému

Jako první přínos citronové vody na naše zdraví je posílení imunitního systému. Může za to vysoký obsah vitamínu C, kterého v citronech najdete opravdu dostatek.

Vitamín C se doporučuje především v období chřipek a nachlazení, rozhodně ale nic nezkazíte, když na jeho doplňování budete myslet během celého roku. Pravidelným pitím citronové vody tak podpoříte funkci imunitního systému a předejdete tak virózám, chřipkám i nachlazení.

2. Detoxikace organismu

Když se řekne detoxikace organismu, většina lidí si představí buď období jara, nebo čas podzimu – to jsou dvě období v roce, kdy k očistě těla přistupujeme už tak nějak automaticky.

Tím, že budete pít citronovou vodu, podpoříte detoxikaci těla kdykoli, protože voda s citronem vyčistí játra a zároveň podpoří tvorbu žluči a produkci žaludeční kyseliny.

3. Prevence ledvinových kamenů

Kdo měl někdy tu čest s ledvinovými kameny, ten nám dá jistě za pravdu, že se nejedná o nic příjemného – ba spíše naopak! Je to velmi bolestivé.

I tady může z velké části pomoci citronová voda, která tvorbě kamenů zabraňuje, pokud ji svému tělu dopřáváte pravidelně. Vděčit za to můžete již zmíněnému draslíku, který v sobě citrony obsahují a který společně s kyselinou citronovou snižuje přesycení moči.

4. Pálení žáhy

Pokud patříte k lidem, kteří trpí na pálení žáhy (což není nic příjemného, zvláště když pálení dospěje do takové fáze, že se vám začnou vracet žaludeční šťávy – brrr!), vsaďte na citronovou vodu, která díky citronu disponuje uklidňujícím účinkem a dokáže tak zmírnit kyselý reflux.

5. Hubnutí

Na závěr ještě jeden přínos citronové vody, který nejeden z vás jistě uvítá: hubnutí. Věděli jste, že citronová voda dokáže vaše tělo udržet hydratované a zároveň mu dodá pocit sytosti, omezí chuť na sladké a celkově urychlí proces redukce hmotnosti? Inu, tak teď už to víte!

Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Další zajímavé články

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial